YILDIRIM ŞİRKETLER GRUBU

YILDIRIM Şirketler Grubu

YILDIRIM Şirketler Grubu, merkezi İstanbul’da bulunan ve dünyanın 4 kıtasında 51 ülkede 183 şirketle faaliyet gösteren, 13.800 çalışana sahip bir şirketler topluluğudur. Aralarında enerji, metal ve madencilik, kömür ve kök, gübre ve kimyasallar, limancılık, denizcilik ve lojistik, inşaat ve gayrimenkul ve finansal yatırımlar bulunan 8 sektörde faaliyet göstermektedir.


YILDIRIM Enerji Holding

YILDIRIM Şirketler Grubu’nun enerji yatırımları YILDIRIM Enerji Holding bünyesinde yürütülmektedir. YILDIRIM Enerji Holding, nitelikli insan kaynağı, teknik ve finansal kapasiteyle uluslararası standartlarda projeler üretmektedir. 

Şirket inşaat, mühendislik ve müşavirlik, proje yönetimi, elektrik üretimi, enerji tesisleri işletmesi, enerji ticareti, test ve bakım hizmetleri, elektrik ve mekanik sistem çözümleri, şalt ve trafo merkezleri inşaatı gibi enerjinin farklı alanlarında hizmet vermektedir. 

Yıldırım Enerji Holding, YILTEKNİK bünyesindeki teknik ekip çalışan sayısını 2020 yılına kadar 200 kişiye çıkarmayı enerjideki kurulu gücünü ise 2030 yılına kadar 5.000MW’a ulaştırmayı hedeflemektedir.


YILTEKNİK

YILDIRIM Enerji Holding bünyesinde 2016 yılında kurulan test ve bakım hizmetleri bölümü, grup şirketlerine verilen hizmetlerin ardından genişleyen iş hacmi ile YILTEKNİK markası altında Türkiye ve dünya çapında tüm sanayi tesislerine hizmet verecek şekilde yeniden yapılandırılmıştır. 2019 yılında şirketleşerek YILTEKNİK Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla kısa zamanda ülke çapında önemli sanayi tesislerinin tercih ettiği markalar arasına giren YILTEKNİK, pazar payını her geçen gün arttırarak sektörün lider şirketi olma yolunda ilerlemektedir.

 

2020 yılı başından itibaren Türkiye ve Yurt dışında kamu ve özel kurumlara Kablo Test ekipmanları satışı gerçekleştiren Yılteknik, Kablo Test Araçlarının üretim ve montaj işlemlerini Türkiye’de gerçekleştirmektedir. Kablo Test Aracı üretimi dışında portatif kablo test cihazları ve yağ test cihazları satışı, satış sonrası yetkili servisi ve kalibrasyon hizmetleri de sunmaktadır.

 

Yılteknik Hidroelektrik santralleri işletilmesi, bakımı ve revizyonu sorumluluğu, Güneş enerji santrali kurulumu, trafo merkezi kurulumu ve işletim ve bakım sorumluluğu, saha test hizmetleri gibi bir çok kolda faaliyet göstermekte, her geçen gün iş portfolyesine enerji ile ilintili yeni alanlar eklemektedir.

img

FAALİYET ALANLARIMIZ